تی پی بین بلاگ

وبلاگ رسمی تیم تی پی بین | TPBin Search

تی پی بین بلاگ

وبلاگ رسمی تیم تی پی بین | TPBin Search

وبلاگ رسمی تیم تی پی بین | TPBin Search

پیوندهای روزانه

امسال بیش از 18,000 تصویر، به مسابقه‌ی عکاسی "عکس مسافرتی نشنال جنوگرافیک" ارسال شدند که از مناظر چشم نواز و تماشایی در گوشه و کنار جهان گرفته شده بودند. هر ساله از چشم انداز کویر گرفته تا یخچال‌های باشکوه  و حتی فرهنگ و آداب و سنن ملل در گوشه و کنار جهان، همه و همه در قالب مسابقات عکاسی به تصویر کشیده می‌شوند.

مسابقات عکاسی همواره توجهات زیادی را معطوف خود کرده و شوق و ذوق زیادی در میان عکاسان، از آماتور گرفته تا حرفه‌ای، بر پا می‌کنند. در واقع داشتن اندکی ذوق، کمی پشتکار و البته یک دوربین معمولی برای تبدیل شدن یک انسان مشتاق، به عکاسی دست کم آماتور، کفایت می‌کند. در اغلب این مسابقات، برگزارکنندگان  با گنجاندن بخش آزاد، زمینه‌ی شرکت اقشار مختلف جامعه را فراهم کرده، و یک موقعیت منحصر بفرد را در اختیار تک تک آنها قرار می‌دهند.

در این مطلب به سراغ معتبرترین مسابقات برگزار شده در سال 2014 رفته و برندگان آنها را به شما معرفی می‌کنیم. عکس‌هایی که به لطف موقیعت‌سنجی دقیق و ذوق و مهارت عکاس‌شان، موفق به دریافت جوایز معروف بین‌المللی شدند.

مسابقه‌ی عکس مسافرتی نشنال جئوگرافیک (National Geographic Traveler)

جایزه‌ی نخست این رقابت به مارکو کروسک ( Marco Korosec) تعلق گرفت، که با عکسی از شکل گیری گردبادی عظیم برفراز دشت‌های شرق کلرادو در این مسابقه شرکت کرده بود.

دن وسترگرن (Dan Westergren)، مسئول برگزاری این رقابت در مورد این تصویر چنین می‌گوید:

آن چیزی که این عکس را تا این اندازه جالب توجه و تماشایی کرده، وضعیت این ابرگردباد است،  در مقابل می‌توان گفت باقی اجزای تصویر کاملاً معمولی هستند. نمای کلی این ابرگردباد که شبیه به یک سفینه‌ی فضایی غول پیکر است، تأثیر خود را بی هیچ بخشش و به شکلی نمادین بر تمامیت کل تصویر تحمیل کرده است. گویی این جارو برقی عظیم‌الجثه، همه چیز را به درون خود می‌مکد. کشش غیرقابل هضم این عکس، بیننده را وادار می‌کند بارها و بارها نگاهش را به سوی آن برگرداند.

خود عکاس در مورد حال و هوای ثبت تصویر گفته:

در میانه‌ی یک رانندگی طولانی در جاده‌های درگیر طوفان آمریکا، با این سوپرسل (Supercell) عظیم مواجه شدیم. اگرچه از مدتی قبل در مورد وقوع یک گردباد بزرگ در این منطقه هشدار داده می‌شد، ولی این توده ابر عظیم، دست کم برای یک ساعت در وضعیت پایدار قرار داشته و به مرحله‌ی شکل گیری نهایی گردباد وارد نشد، در نهایت هم با ریزش تگرگ‌های درشت و بارانی مختصر همه چیز به پایان رسید. این تصویر را در نزدیکی ناحیه ژولسبرگ (Julesburg) کلرادو و در 28 می 2013 برداشتم.

مقام دوم: "نخستین بار"، عکاس: Agnieszka Traczewska

این نخستین باری است که این زوج که به تازگی ازدواج کرده‌اند، با یکدیگر تنها می‌مانند. خانواده‌ی این دو تا قبل از مراسم ازدواج به این دو اجازه‌ی صحبت یا ملاقات با یکدیگر را نداده بودند. این ازدواج در بخش ارتدوکس نشین شهر اورشلیم برگزار شده است.

مقام سوم: "غواص در قلمروی جادویی"، عکاس: مارک هنوئر (Mark Henauer)

دریاچه‌ی سبز (Green Lake)، دریاچه‌ی زیبایی است که در منطقه‌ی تراگوس و در کشور اتریش قرار گرفته است. هر ساله در فصل بهار و به دلیل ریزش باران فراوان در این ناحیه، سطح آب این دریاچه تا ده متر بالا می‌آید، به طوری که قسمت‌های حاشیه‌ای اطراف آن نیز به زیر آب می‌روند. اینجا همان جایی است که غواص، در قلمرویی سحرانگیز و جادویی به گشت و گذار پرداخته است.

اما در ادامه توجه شما را به تصاویری جلب می‌کنیم که از سوی هیئت داوران این رقابت، مورد تقدیر قرار گرفتند.

"شهر کوچک مه آلود"، عکاس: دوون چن (Duowen Chen) - مکان: Český Krumlov، جمهوری چک

به گفته عکاس، این تصویر در 25 دسامبر سال 2013 و از فراز یک قلعه در حاشیه شهری در منطقه‌ی بوهِمین جنوبی (South Bohemian) و در کشور جمهوری چک انداخته شده است. در این تصویر شاهد دورنما و چشم اندازی تماشایی از شهری کوچک و آرام هستیم که مِهی رقیق برفراز آن شکل گرفته است. منظره‌ای مه آلود که به این نمای این شهر، رمز و رازی خاص بخشیده است.

"پایان دنیا"، عکاس: شان هکر تِپِر(Sean Hacker Teper) - مکان: بانوس، اکوادور

این تصویرِ مسحورکننده از بلندترین و البته ترسناک‌ترین تاب جهان در ناحیه‌ی بانوس در کشور اکوادور برداشته شده است. در این تصویر مردی را مشاهده می‌کنید که سرخوشانه در حال تاب سواری است، در پس زمینه تصویر و کمی آنسوتر، شاهد فوران آتشفشانی کوه "Tungurahua" هستیم، فورانی که تنها دقایقی قبل از برداشته شدن این تصویر در اول فوریه سال 2014، صورت گرفته بود. به دنبال این آتشفشان و فوران خاکستر، عکاس شان هکر، ناچار به ترک منطقه می‌شود.

"یک استراحت خوب در کویر"، عکاس: ایوان کول (Evan Cole) - مکان: پارک ملی تاسیلی، الجزایر

در این تصویر، موسی ماچر(Moussa Macher)، راهنمای تور ما را می‌بیند که در ناحیه تادرات (Tadrat) در کویری در جنوب کشور الجزایر، آسوده خاطر سر بر شن گذاشته و استراحت می‌کند. در حالی که او اینجا استراحت می‌کرد، من و همراهانم در تلاشی 45 دقیقه‌ای بالاخره موفق به بالا کشیدن از تپه‌ای شدیم. این در حالی بود که تنها ده دقیقه طول کشید تا با غلت خوردن و پشتک زدن همین مسیر را بازگردیم. تادرات بخشی از پارک ملی تاسیلی (Tassili) است که به دلیل شن‌های سرخ‌رنگ و حکاکی‌ها و نقاشی‌های کهن از فیل و زرافه و کرگدن به شهرت رسیده است.

"آرایش آسمانی"، عکاس: ماهِش بالاسوبرامانیان (Mahesh Balasubramanian) - مکان: تامیل نادو، هندوستان

ماهش می‌گوید:

این تصویر در طول برگزاری جشنواره‌ی مایانا سورا برداشته شده که هر ساله در ماه مارس در روستای کوچکی به نام کاوری‌پاتینام (Kaveripattinam) برگزار می‌شود.

هدف از برگزاری آن، ادای احترام و ابراز وفاداری به آنگالامان (Angalamman)، خدای نگهبانی است که به شکلی گسترده در جنوب هند مورد پرستش قرار می‌گیرد.

"منبع نور"، عکاس: مارسلو کاسترو (Marcelo Castro) - مکان: باگان، برمه

در این تصویر راهبی خردسال را مشاهده می‌کنید که به کمک باریکه‌ای از نور، مشغول خواندن کتاب دعای خود است.

"آرامش و تسلیم"، عکاس: بایرون اینگز (Byron Inggs)، مکان: پارک ملی Sehlabathebe، لسوتو

به دنبال یک اسب سواری سه روزه، فرصتی به این مخلوقات وفادار و مهربان داده شده تا بدون باری بر پشت، آسوده خاطر در زیر آخرین پرتوهای خورشید، به گشت و گذار و استراحت بپردازند. عکاس خوش ذوق نیز این فرصت را غنیمت شمرده و این تصویر مسحورکننده محصول کار اوست.

 برگزیدگان مسابقه‌ی عکاسی نجومی 2014

امسال 2,500 تصویر از عکاسان آماتور و حرفه‌ای، به رقابت عکاسی نجومی (Astronomy Photographer)، راه یافتند که توسط رصدخانه‌ی سلطنتی گرینویچ برگزار می‌شود. در این دوره تصویری از شفق قطبی درخشان در پارک ملی واقع در ایسلند، گوی سبقت را از رقبا ربوده و عنوان نخست این رقابت را از آن خود کرد. در این تصویر بازتابی تماشایی از نوار سبز رنگ این شفق قطبی را می‌بینیم که در آب‌های سرد یخچال "Jokulsrlon" منعکس شده است.

تصویر برگزیده: "شفق قطبی بر فراز یخچال"، عکاس: جیمز وودِند (James Woodend)

در این تصویر، شفق قطبی به همراه  انعکاسش که در آب قابل مشاهده  است، به شکل تأثیرگذار به نمایش درآمده و می‌توان گفت که تقریباً کل تصویر فرمی متقارن به خود گرفته است. بدلیل عدم وزش باد، سطح آب صاف باقی مانده و همچون آیینه‌ای صیقلی، انوار سبزرنگ را بازتاب می‌دهد.

برنده‌ی بخش اعماق فضا: "سحابی سر اسب"، عکاس، بیل اشنایدر (Bill Snyder)

برنده‌ی بخش منظومه‌ی شمسی ما: "امواج درون استخر" (Ripples in a Pond)، عکاس: الکساندرا هارت (Alexandra Hart)

در این تصویر سطح جوشان خورشید را در حالی مشاهده می‌کنید که امواج در هم پیچیده‌ی آتشین، در هم تنیده می‌شوند. تصویری که روی دیگر و البته ترسناک منظومه‌‌ی ما را به رخ می‌کشد. لایه‌های بیرونی خورشید، رفتاری همچون مایعات از خود نشان داده و به واسطه‌ی جریان‌های شدید مغناطیس در هم پیچ و تاب می‌خورند (اشاره‌ای ضمنی به عنوان این عکس(.

 رقابت عکاسی انجمن سلطنتی گل و گیاه و باغبانی 2014

این انجمن در قالب رقابتی سالانه، بهترین تصاویر مرتبط با حیات وحش، فضاهای سبز، باغ، گل‌کاری و آرایش گیاهان را معرفی می‌کند. امسال مقام نخست این رقابت به آلن ژونو به واسطه‌ی عکسی دیدنی از صبحی مه آلود در باغ گیاه‌شناسی در بریتانی (Brittany) فرانسه، تعلق گرفت.

برنده‌‌ی عنوان عکاس برتر سال: "پارک گیاه شناسی در بریتانی"، عکاس: آلن ژونو (Alen Juno)

"چشم انداز"، عکاس: کریستین فیتزجرالد (Christine Fitzgerald)

عکس تقدیر شده: "آهوی قرمز در جنگل بلوبل"، عکاس: دان هوپر(Don Hooper)

مقام سوم: "جنگل بلوبِل"، عکاس: دیوید شندلی (David Shandley)

رتبه‌ی دوم بخش عکاسان زیر 11 سال: "تصویر حیات وحش من"، عکاس: سارا حسین

عکس تقدیر شده در بخش  فصول: "جزیره‌ی مه آلود"، عکاس: رابرت فولتون (Robert Fulton)

رقابت عکاسی شهری CBRE، سال 2014

هدف این رقابت که هر ساله در زمینه‌ی عکاسی از چشم اندازهای شهری برگزار می‌شود، توجه به وضعیت محیط‌های شهری و مطالعه‌ی آنها از نمایی متفاوت و از دیدگان افراد مختلف است.

در رقابت امسال عکاسی از کشور آلمان موفق شد 11.500 تصویر ورودی از 79 کشور جهان را کنار زده و عنوان برتر این مسابقه را از آن خود کند. تصویر او جواهرفروشی را در حال مرتب کردن ویترین مغازه نشان می‌دهد.

مقام نخست: "جامعه در پس نقاب"، عکاس: ماریوس ویت (Marius Veith)

برنده‌ی بخش آسیا- اقیانوسیه: "تور بافان": عکاس: لی هوانگ لانگ (Lee Hoang Long)

برگزیده‌ی بخش عکاسان 13-15 سال: "سایه‌ها"، عکاس: سارا اسکاربرو (Sarah Scarbourough)

برنده‌ی بخش عکاسان 16 تا 25 سال: "تراموای کریسمس"، عکاس: Szabolcs Simo

"ماساژ صبحگاهی"، عکاس: آروناوا بومیک (Arunava Bhowmik)

مسابقه‌ی عکاسی ویژه دوست داران عکاسی از نور از طرف Velux

صنایع پنجره‌های سقفی ولوکس، هر ساله با برگزاری این مسابقه، زیبایی و جادوی مسحور کننده‌ی نور را در تمامی فصول  جشن می‌گیرد. گراهام کالینگ از میدلند بریتانیا، برنده‌ی جایزه‌ی نخست رقابت سال 2014 شد که با تصویری زیبا از پیاده‌روی صبحگاهی در وودلند (Woodland) در این رقابت شرکت کرده بود.

مقام اول: "صبح زود"- عکاس: گراهام کالینگ (Graham Colling)

گراهام کالینگ در مورد حال و هوای ثبت این عکس چنین می‌گوید:

روزی فوق‌العاده در غرب میدلَند بود و من عازم یک جنگل نوردی باشکوه در ناحیه‌ی شمالی کِناک (Cannok) بودم. رنگ‌ها بسیار شاد، عمیق و سرزنده بودند و شعاع‌های درخشان خورشید به واسطه‌ی تراکم درختان، فرصتی برای نفوذ به قلب جنگل نمی‌یافتند. من به مسیر خود برای رسیدن به لبه‌ی جنگل ادامه می‌دادم که ناگهان با این صحنه‌ی مبهوت کننده مواجه شدم. سعی کردم با استفاده از تنه‌ی درختان از شدت نور خورشید تا حد ممکن بکاهم و البته با این کار تأثیرگذاری  این تصویر به مراتب بیشتر شد.

 مقام دوم: "گردونه در مه"- عکاس: مارکو استاماتوویچ (Marko Stamatovic)

مقام سوم: "طلوع خورشیدی زمستانی"- عکاس: استفن بنکز (Stephen Banks)

عکاسی حیات وحش سال 2014

سال گذشته پنجاه‌مین دوره این رقابت عکاسی برگزار شد. این مسابقه توسط دو نهاد بریتانیایی یعنی موزه‌ی تاریخ طبیعی و شبکه‌ی BBC جهانی مدیریت و برگزار می‌شود.

امسال و در جریان برگزاری این رقابت، مایکل نیکولز با تصویری تماشایی از شیرها در پارک ملّی سِرنگِتی در کشور تانزانیا، موفق شد از سایر رقبا پیشی گرفته و عنوان برتر را از آن خود کند. در این عکس قابل توجه پنج شیر ماده را به همراه توله‌های‌شان در حال استراحت می‌بینیم. جالب است بدانید عکاس شش ماه تمام این شیرها را در طول مسیرشان تعقیب کرده است.

هم اکنون دور جدید این رقابت آغاز شده و دوست داران عکاسی می‌توانند آثار خود را به این مسابقه ارسال کنند.

مقام اول: "آخرین تصویر فوق‌العاده"- عکاس: مایکل نیکولز (Micheal Nichols)

برنده‌ی برتر بخش جوان‌ترین عکاس حیات وحش: "نیش در آفتاب"- عکاس: کارلوس پرز ناوال

پیش از این در مورد کارلوس پرز ناوال برای‌تان گفته بودیم. کارلوس جوان این تصویر تماشایی را از عقربی که نیش خود را به علامت تهدید بالا برده، گرفته است. او این عقرب را روی تخته سنگی مسطح در نزدیکی منزلش در شهر تورالبا دلوس سیسونِس (Torralba De Los Sisones)، در شمال کشور اسپانیا پیدا کرده، جایی که او اغلب در جستجوی سوژه‌ای مناسب  برای عکاسی از خزندگان است. در اواخر بعدازظهر، خورشید نیز با روشنایی خیره کننده‌ی خود، جلوه‌ی این تصویر را به مراتب بیشتر کرده است. کارلوس برای گرفتن تصویری با کیفیت بهتر، لنز خود را عوض کرده و زمانی که عقرب با درک حرکت در اطراف خود نیشش را به علامت اخطار بالا برده، او منتظر نشسته تا یک کلوز آپ عالی از عقرب با پس زمینه‌ای از خورشید تهیه کند.

 عنوان برتر بخش محیط زیست زمین: "آخرالزمان"- عکاس: فرانسیسکو نگرونی (Francisco Negroni)

زمانی که آتشفشان پوی‌هوئه (Puyehue) شروع به فوران کرد، فرانسیسکو با پیش بینی ثبت تصاویری خیره کننده و درخشان، سفر خود به پارک ملّی پوی‌هوئه در جنوب کشور شیلی را آغاز کرد. اما چیزی که او شاهد آن شد، فراتر از انتظارات قبلی او بوده و دست کمی از وقوع یک آخرالزمان خیره کننده نداشت. او علیرغم ترس و وحشتی که بر وجودش حاکم شده بود، از تپّه‌ای در غرب آتشفشان بالا کشید تا دید بهتری به صحنه داشته باشد. اینجا بود که همه چیز برای ثبت و ضبط این تصویر مبهوت کننده فراهم شد، جایی که رعد و برق آسمان را پاره پاره کرده و دوده و خاکستر ناشی از آتشفشان و خروج مواد مذاب بر حس غریب و تأثیر‌گذار محیط می‌افزود. فرانسیسکو معتقد است  این مهیب‌ترین و تأثیرگذارترین تصویری است که در عمر خود به چشم دیده است.

برنده‌ی بخش دنیا در دستان ما: "بهایی که آنها می‌پردازند"- عکاس: برونو داماسیس (Bruno D Amicis)

برونو خیلی اتفاقی در جنوب تونس با نوجوانی سیزده ساله مواجه شد که بچه روباهی سه ماهه را برای فروش به بازار آورده بود. او این بچه روباه کوچک را از خانه‌اش در بیابان بیرون آورده و قصد فروش آن را داشت. شکار و کشتن روباه در تونس ممنوع اعلام شده اما هنوز هم عملی شایع است.

راه یافته به بخش فینال، پرندگان: "ارواح وحشی"- عکاس: سم هابسون (Sam Hobson)

قبل از آنکه تاریکی بر لندن غالب شود، پرندگان شروع به ظاهر شدن می‌کنند. سم اینجا و در گورستان با دسته‌هایی از پرندگان مواجه شد که ارتفاع خود را کم کرده و آماده‌ی فرود روی شاخ و برگ درختان اطراف او بودند. در این میان او گونه‌های متعددی همچون طوطی‌های سبز دم بلند، مرغابی و پرندگانی از آسیا و آفریقا را تشخیص داده، پرندگانی که یا از اسارت گریخته یا آزاد شده‌ و اکنون در این محل منزلگاهی امن برای خود یافته‌اند.

راه یافته به بخش فینال، گونه‌های زیر آب: "آتش بازی عروس‌های دریایی"- عکاس: ژئو کلوئت (Geo Cloete)

ژئو هرگز خاطره‌ی عجیب خود  از مواجه شدن با دسته‌های بزرگی از عروس ماهی‌ها را فراموش نخواهد کرد. در آن زمان او برای غواصی در خلیج هوت (Hout) واقع در شهر کیپ تاون، به آفریقای جنوبی سفر کرده بود هر چند که متأسفانه در آن وضعیت دوربینی همراه خود نداشت، اما این  خاطره برای همیشه  در ذهن او باقی ماند. اما دیگر بار هنگام غواصی در شبه جزیره‌ی کیپ در آفریقای جنوبی، با گروهی از عروس ماهی‌های جعبه‌ای (BoxJellyfish)  مواجه شد که شاخک‌هایشان به آرامی در آب می‌رقصید، گویی جرقه‌های آتش‌بازی پخش شده در آسمان هستند. این مواجهه درست هفت سال بعد از خاطرهی اولیه او رخ داد، اما این بار او موفق به ثبت این تصویر تماشایی از آنها شد.

فینالیست بخش محیط زیست: "کوهستان جادویی"- عکاس: دیوید کلپ (David Clapp)

دیوید برای عکاسی از شفق‌های قطبی رهسپار کشور ایسلند شد. او تصمیم داشت به شبه جزیره‌ی "Snaefellsnes" سفر کند، چرا که از مناظر و چشم اندازهای باشکوه آن اطلاع داشت. دیوید در ابتدا قصد داشت از رودخانه‌ی یخ بسته در پای قلّه‌ی "Kirkjufell" عکسبرداری کند، اما بعد تصمیم خود را تغییر داد، چرا که درساعت دو بامداد، این شفق قطبی باشکوه ظاهر شده و همه‌ی محیط را تحت تأثیر خود قرار داد.

فینالست، پرندگان: "شمشیربازی"- عکاس: ژان وَن دِر گریف (Jan Van Der Greef)

هدف اصلی ژان از سفر به اکوادور، عکسبرداری از مرغان عسل خوار (مگس خوار) نوک شمشیری بود، تنها پرنده‌ی جهان که نوکی بلندتر از طول بدن خود دارد. این نوک 11 سانتیمتری لوله مانند، به پرنده در نوشیدن شهد گل‌ها کمک فراوانی می‌کند. هر چند که ژان بعداً متوجه کاربرد دیگری نیز برای این منقار قابل توجه شد.

 مسابقه‌ی عکاسی نشنال جئوگرافیک سال 2014

سال گذشته شرکت کنندگانی از 150 کشور جهان موفق به شرکت در این رقابت شدند که هر ساله و در سه بخش مردم، مکان‌ها و طبیعت برگزار می‌شود.

امسال تصویری از یک اتاقک روشن شده با نور شبح گون لامپ‌های فلورسنت در پارک آبی در کشور هونگ کونگ، موفق به کسب عنوان اول این رقابت شد. عکاس برایان یِن، در مورد ثبت این تصویر چنین می‌گوید:

"خود من در نگاه اول به این صحنه دچار تناقص شدم، از یک سو متوجه هدیه ارزشمند تکنولوژی شده و از سوی دیگر دریافتم که سال‌هاست مردم تلاشی برای توجه به محیط اطراف خود نشان نمی‌دهند، شاید چون احساس می‌کنند نیازی به این کار ندارند."

 مقام اول و بخش مردم: "تابشی در تاریکی"- عکاس: برایان ین (Brian Yen)

در طول ده سال گذشته تلفن‌های هوشمند و شبکه‌های اجتماعی به شکلی گسترده موجودیت انسان را تحت‌الشعاع خود قرار داده‌اند. به خانمی که در میانه‌ی این ترن شلوغ ایستاده توجه کنید، نور ضعیفی که از صفحه‌ی تلفن همراه او می‌تابد به خوبی نشان می‌دهد که افکار او در جای دیگری است، گویی او اصلاً اینجا نایستاده است. اگر سری به دنیای مجازی او بزنید، می‌بینید که همانند یک شاپرک آزادانه از گوشه‌ای به گوشه‌ای دیگر جهان پر می‌زند، شاید از نظر روابط اجتماعی در این دنیای مجازی بسیار هم فعال باشد. اما در دنیای واقعی، او تنها سرجای خود ایستاده، بی آنکه به حوادث اطراف یا آدم‌های پیرامون خود توجه کند. این تناقص فناوری امروز است، از طرفی ما آزادیم به همه جا برویم و از طرفی این آزادی دست و پای ما را در جایی دیگر بسته است.

برنده‌ی بخش طبیعت: "مهاجرت بزرگ"- عکاس: نیکول کمبِر (Nichol Cambre)

عکاس این تصویر تماشایی از مهاجرت حیوانات را در نزدیکی رودخانه‌ی مارا (Marra) در پارک ملّی سرنگتی (Serengeti) در کشور تانزانیا برداشته است.

برنده‌ی بخش مکان‌ها: "حمام کردن در بوداپست"- عکاس: تریستِن یئو (Triston Yeo)

حضور در اسپا و حمام کردن در چشمه‌های آب گرم، یکی از محبوب‌ترین فعالیت‌های مردم مجارستان در فصل زمستان به شمار می‌رود. امکان ثبت این تصویر مرهون راهنمای تور است که شرایط دسترسی به این چشمه‌ی آب گرم را برای عکاس فراهم کرده است. بخار برخاسته از سطح آب که ناشی از تفاوت دمای هوا و آب بوده، حسی فراواقعی و تأثیری مرموز به این عکس بخشیده و آن را به مراتب جالب توجه‌تر کرده است.

تقدیر شده در بخش مردم: "کودکان در تاریکی"- عکاس: عبدلّله القجر (Abdullah Alghajar)

 

 این تصویر از نوجوانان معلولی گرفته شده که در جریان جنگ داخلی سوریه صدمه دیده‌ و در اوضاعی نابسامان زندگی می‌کنند.

تقدیر شده در بخش مردم: "Biltigiri"- عکاس: ماتیا پاسارینی (Mattia Passarini)

این مرد رئیس مردمان رام‌نامی (Ramnami) در ناحیه‌ی چاتیسگرا (Chhattisgrah) در کشور هندوستان است. تمام بدن او با خالکوبی نام "رام" پوشیده شده، خدایی که در نزد هندوها ارزشمند و مورد پرستش است. رام‌نامی سمج (Ramnami Samaj)،حرکتی است مذهبی که در غالب هریجان رام (Harijan) صورت می‌گیرد، فعالیتی مذهبی که در دهه‌ی 1890 پا گرفته و جزئی مهم در زندگی معنوی و دینی مردم این ناحیه را به خود اختصاص داده است. این خالکوبی‌ها، هم پیشکشی است به "رام" و هم مایه‌ی افتخار و مباهات فرد در میان مردم است.

تقدیر شده در بخش مردم: "من و برادرانم"- عکاس: تیلِر گرین‌فیلد (Taylor Greenfield)

در طول سفر خود به میامی، این برادران فرصتی یافتند تا دیگر بار و در دل طبیعت، پیمان برادری خود را تجدید کنند.

تقدیر شده در بخش مردم: "ویرانه‌ها"- عکاس: سرگئی پونومارف (Sergey Ponomarev)

اینجا حمص است، شهری جنگ‌زده در خاک سوریه، شهری که بارها بین نیروهای دولتی، تروریست‌ها و ارتش آزاد سوریه دست به دست شده است. اینجا حمص است، شهری زخم خورده در جنگ داخلی این کشور، شهری که اکنون جز ویرانه‌ای از آن باقی نمانده است، ویرانه‌ای که تنها گاهی بال و پر زدن پرندگان، سکوت سهمگین حاکم بر آن را می‌شکند.

تقدیر شده در بخش مکان‌ها: "طوفان"- عکاس: آیتول اَکبش (Aytul Akbas)

این عکاس ترک در حین گشت و گذار با پسرعمویش با طوفانی ناگهانی مواجه شده و این تصویر خاطره‌ی آن روز را زنده می‌کند.

مرور تصاویر برگزیده‌ی سال 2014 در همین جا به پایان رسید. اکنون سالی جدید فرا رسیده و مسابقات عکاسی مختلف دیگر بار پذیرای تصاویری خیره کننده و تأثیرگذار خواهند بود.نظرات (۵)

سلام
به ماهم سربزنید
May 16, 2012 Your words are perfect. “my passions remain unchanged, just the way I thought God wanted me to deamsntrote them did” PERFECT. Most people are assuming it was a financial decision to close and it most definitely was not. You nailed it on the head. Thanks Fiona!
 • http://anarecinos.com/database-insurance.html
 • I've been looking for benches to post but all I can find are very uninteresting cement block ones. Of course I don't get out of the car too much, so that's probably my problem.
 • http://viagrapillole.men/
 • anything like that in my post?The whole point of my post is that people have the right to choose with whom they keep company, and it’s nobody’s business why they make said choices. The counterpoint to that is that the same people also have a social obligation not to comment on the choices of others.Care to tell me why that could be offensive?
 • http://www.getyourcoins.top/
 • Totally agreed. I have found runners to be great helpers. Even though they are running headlong, if you stop them to ask them for directions, they are polite and helpful. Particularly they roam about the same places everyday, so they know it well. And in general sense too, they are more friendly than other passer-by folks.
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی